Nadszedł czas na rewolucję smaku!

Czas na „adoro il caffè” – kawę Twoich marzeń.

Dzięki współpracy z małą rzemieślniczą, rodzinną palarnią kawy masz możliwość delektowania się smakiem i aromatem specjalistycznych kaw, wypalanych ręcznie tradycyjnymi metodami.

Pasja i profesjonalizm palarni kawy zrodziły prawdziwie królewski smak „adoro il caffè”.

Palenie kawy jest wielką i prawdziwą sztuką, która czyni z kawy coś wyjątkowego. Kawa w małych palarniach schładzana jest tylko strumieniem powietrza, co pozwala na zachowanie substancji aromatycznych poprzez ich kondensację. W każdym ziarenku kawy zostaje zamknięty łagodny i zrównoważony smak i aromat świeżo palonej kawy.

W Katalogu Fenix znajdziesz  wysokogatunkowe, unikatowe odmiany kawy z różnych zakątków świata.

Z każdym kolejnym łykiem „adoro il caffè” odkrywasz wyjątkową barwę smaków i aromatów. Wyrusz w swoją unikalną podróż już teraz i poznaj kawy z naszej oferty:

Kawa palona mielona „Intercontinental” 100% Arabica.

Wykwintna, ręcznie palona kawa o zmysłowej kompozycji łączącej w sobie aromaty i smaki małych, wysokogórskich plantacji Brazylii, Kolumbi, Etiopii oraz Gwatemali. Specjalna mieszanka kawy Arabica typu Bourbon oraz Typica, dzięki ręcznemu paleniu ziaren każdego gatunku z osobna osiąga szlachetny, ponadczasowy smak. Niepowtarzalna kompozycja ziaren o tradycyjnym, naturalnym sposobie uprawy (1300-2000 m.n.p.m.). Z każdym kolejnym łykiem Intercontinental odkrywasz wyjątkową barwę smaków począwszy od wykwintnej, dobrej kwasowości z lekką nutą karmelu, poprzez niezwykły bogaty smak winno-owocowy, aż do delikatnej, bardzo łagodnej o miękkiej i słodkiej czekoladowej gładkości smaku, który zaskoczy każdego miłośnika kawy.

Kawa palona mielona „South America” – niskodrażniąca 100% Arabica EXCELSO.

Kawa palona, niskodrażniąca o braku wyczuwalnej kwasowości powstała z myślą o miłośnikach kawy, którzy ze względu na dolegliwości pojawiające się po kawie nie mogą sobie pozwolić na żadną kawę. Ziarna kawy zostały poddane specjalnemu, naturalnemu procesowi usunięcia związków drażniących i kwasów kawowych. Podczas długiego i wolnego palenia uzyskuje się efekt pozbawienia ziaren smaku kwasowości przy jednoczesnym zapewnieniu pełnego aromatu kawy z naturalną kofeiną.

Kawa palona mielona „North America” – 100% Arabica.

Poczuj przyjemny, winny charakter kawy pochodzącej z drobnych plantacji w regionie Oaxaca w Meksyku. Ziarna kawy ręcznie zbierane ze wzgórza Pluma mają ciekawy, przyjemny i intensywny aromat o lekko czekoladowym posmaku oraz słodkim zapachu. Kawę meksykańską cechuje delikatna cielistość i niska kwasowość. Uprawiana jest na wysokości ponad 1700 m. n.p.m. dzięki czemu daje naturalną gwarancję smaku zawartego w olejkach pochodzących z ziaren kawy, wyprodukowanych przez owoce podczas ich długiego dojrzewania.

Kawa palona ziarnista „Asia” – 100% Arabica.

Harmonijna kawa o delikatnym smaku i wyrazistym aromacie, której nie da się oprzeć. Doskonałość kawy i wyczuwalny smak przypraw korzennych płynie wprost z wnętrza ziaren, które pochodzą z upraw indyjskich. Smak kawy jest pozbawiony kwaskowości co sprawia, że kawa cechuje się dużą łagodnością. Ziarna są ręcznie zbierane i sortowane z zacienionych plantacji, które chronią krzewy kawy przed szkodliwymi wahaniami temperatury. Indyjska Arabica Plantation A zaliczana jest do najlepszych kaw na świcie. Jej smak charakteryzuje się harmonią, głębokim aromatem i pozostawia delikatny posmak na długi czas po wypiciu.

Znajdź nas